с. Левадівка. Миколаївського району Левадівський НВК "ЗОШ I-III ступенів - ДНЗ"

 

Методичне об'єднання вчителів початкових класів

Голова методичного об’єднання – Байтаз Г.І.., учитель початкових класів, вища категорія, педзвання старший вчитель.

Члени методоб’єднання:

Скапецька С.В., учитель початкових класів, вища категорія, пед. звання «старший вчитель»;

Каленюк Т.В., учитель початкових класів,  вища категорія;

Байтаз Г.В., учитель початкових класів, вища категорія, пед. звання «старший вчитель»;

Омельченко Я.В., учитель початкових класів, ІІ кваліфікаційна категорія;

Байтаз А.Б., вихователь ДНЗ, спеціаліст;

Бабкевич І.М., вихователь ДНЗ, спеціаліст.

 

Тема. Повторення і закріплення таблиці множення і ділення, розв’язування рівнянь  на знаходження невідомих компонентів. Розв’язування задач на порівняння двох добутків та на зведення до одиниці.

Мета. Повторити і закріпити табличні випадки множення і ділення; удосконалювати навички знаходити невідомі компоненти арифметичних дій; вправляти в умінні розв’язувати задачі на зведення до одиниці та на порівняння двох добутків; формувати навички швидкого обчислення; розвивати математичне мовлення;

розширювати знання учнів про зміни в природі з настанням зими; виховувати любов до природи, бережне ставлення до неї.

Обладнання. Презентація до уроку, таблиці « Зима»

                                                Хід уроку

I .Організація класу.

II .Актуалізація опорних знань з природознавства.

1.   Задача 314 (усно)

2.   Бесіда про наближення зими, про зміни в живій природі (слайд 2,3)

 III . Ознайомлення з темою уроку

Створення ігрової ситуації: ознайомлення з планом уроку.

IV. Розвиток математичних знань учнів.

1.   Галявинка « Розуминка»

Знайти значення виразів (фронтальна робота)

40:8-4                12:2-6

32х8-4               16:2-2

25:5-3

2.   Галявинка Каліграфічна

Ознайомлення із завданням  («ланцюжком»)

7Х8                    5Х8                 2Х9

56-6                   40:4               18:3

50:10       10:5               6Х8

3.   Галявинка Лисички-Рахівнички

Усний рахунок

Розвиток математичного мовлення

          8Х5                                     36:6

95 -  72:8                        25 +     8Х4

         63:7                                     32:8

        4.Розв’язування рівнянь

           Самостійна робота по варіантах

            I В.                63:Х=9

            IIВ.                 Х*6=54

        Взаємоперевірка в парах

        5.Галявинка Відпочинку

           Фізкультхвилинка «Танці-зігріванці»

6. Галявинка Задачок(слайд16)

     Задача 1.

Берізок – 5 р. – по 8 д.   на? більше

Дубів     -  4р. -   по9 д.   беріз, ніж дубів

Задача 2,3

Скласти за коротким записом задачу і самостійно розв’язати

І варіант

4 кош. – 24 кг

? кош. – 42 кг                   

 

ІІ варіант  

5 гіл. – 20 грибів

?        – 28 грибів     

7.Галявинка «Геометринка»

Знайти «зайву» геометричну фігуру

8. Галявинка «Поетичний будиночок»

Робота з таблицями «Зима», читання віршів, розгадування загадок, кросвордів про зиму.

V. Підсумок уроку.                                        

VI Домашнє завдання.

Повторити таблицю множення і ділення, №321,№323.